rating
محاسبه گر آنلاین امتیازات
ارسال پیام سریع
ارسال پیام سریع
Phone White ۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴
فا | En |
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴

صفحه اصلی مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

استرالیا ششمین کشور پهناور جهان با جمعیتی در حدود 26 میلیون نفر بوده و سالهاست که در لیست مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا قرار دارد . این کشور به عنوان مقصد محبوب بسیاری از مهاجران به خصوص ایرانی ها برای کار، اقامت، تحصیل و سرمایه گذاری شناخته میشود.

وکیل مهاجرت استرالیا بیشتر بخوانید

مزایای مهاجرت به استرالیا:

در رتبه بندی قابل سکونت ترین شهرهای جهان که هر ساله توسط Economist Intelligence Unit انجام و منتشر می شود،شهرهای بزرگ استرالیا نظیر ملبورن، سیدنی، پرث ، بریزبن و ادلاید همواره در لیست ده شهر برتر جهان برای زندگی انتخاب شده اند. (رتبه هایی بالاتر از زوریخ و ژنو سوئیس)

خدمات درمانی و آموزشی با کیفیت ، آب و هوای عالی، استانداردهای فوق العاده برای زندگی شهروندان، نرخ تورم پایین ، ثبات اقتصادی، تنوع وام ها با نرخ بهره ی پایین، کمک هزینه های متنوع دولت برای ساکنان ، بالا بودن دستمزدها برای افراد متخصص و همچنین شرایط ایده آل برای جذب سرمایه گذاران خارجی ، باعث شده است تا هر ساله عده ی زیادی برای مهاجرت به استرالیا از طریقویزاهای مختلف اقدام نمایند.علاوه بر موارد فوق مدت زمان شهروند شدن در استرالیا (سیتیزنشیپ) و اخذ پاسپورت معتبر این کشور (که در سال 2021به عنوان دومین پاسپورت برتر جهان شناخته میشود) نسبت به سایر کشورها کوتاهتر بوده و افراد واجد شرایط پس از 4 سال میتوانند پاسپورت استرالیا را دریافت نمایند.

 روش های موجود برای مهاجرت به استرالیا :

به طور کلی برای مهاجرت به استرالیا ویزاهای بسیار متنوعی وجود دارد رایج ترین ویزاها را در ادامه مشاهده میفرمایید:

1111

 

⊗ویزای نیروی کار ماهر (ویزای تخصص و مهارت- ساب کلاس ها:189،190،491)

⊗ویزای تحصیلی (ساب کلاس 500)

⊗ ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی (ساب کلاس 188)

⊗ ویزای گلوبال تلنت

⊗ ویزاهای دارای اسپانسری کارفرما در استرالیا

⊗ویزای فارغ التحصیلان از دانشگاه های شناخته شده

⊗ ویزاهای نامزدی و ازدواج

⊗ویزای توریستی

بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا در سال 2021 و 2022 :

اولین گام برای مهاجرت موفق اطلاع از قوانین و شرایط مهاجرتی به روز هر کشوری میباشد در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت به استرالیا در سال 2021 و تغییراتی که در قوانین و ... به وجود آمده است

اداره مهاجرت استرالیا برای سال مهاجرتی 2022-2021 سه گروه ویزا را در لیست ویزاهای اولویت دار قرار داده است این ویزاها عبارتند از:

v    ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی (ساب کلاس 188)

v    ویزای گلوبال تلنت

v    ویزاهای دارای اسپانسری کارفرما در استرالیا

ظرفیت این ویزاها نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است و شانس موفقیت در اخذ آنها نسبت به سایر ویزاها بالاتر است.

پرطرفدارترین ویزاها بین متقاضیان ایرانی ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی (ساب کلاس 188) ، ویزای نیروی کار ماهر میباشد. با تکمیل فرم های ارزیابی هر کدام از این دو ویزا میتوانید از مشاوره ی تخصصی و رایگان مشاوران یونیک ویزا بهره مند شوید:

*فرم ارزیابی ویزای کارآفرینی

*فرم ارزیابی ویزای نیروی کار ماهر

11111111111111

 

بررسی اجمالی ویزای نیروی کار ماهر در سال مهاجرتی 2022-2021:

ویزای نیروی کار ماهر  شامل سه ساب کلاس 189-190 و 491 است که ساب کلاس 190 و 189 امکان مهاجرت به استرالیا با اقامت دائم از بدو ورود را برای متقاضی فراهم میکنند و ساب کلاس 491امکان مهاجرت به استرالیا با ویزای مشروط 5 ساله (با قابلیت تمدید شدن به اقامت دائم پس از سه سال) را به متقاضی میدهد.

100

 

بررسی اجمالی ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی (ساب کلاس 188) سال مهاجرتی 2022-2021:

این ویزا کم هزینه ترین روش سرمایه گذاری در استرالیا میباشد و به عنوان یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت تجار، دارندگان جواز کسب و پزشکان/دندانپزشکان محسوب میگردد. عدم نیاز به انتقال سرمایه تادو سال پس از ورود به استرالیا ، عدم نیاز به مدرک زبان و مدرک تحصیلی دانشگاهی و امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم استرالیا از مهم ترین دلایل انتخاب ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی جهت مهاجرت به استرالیا میباشد.

200

 

ظرفیت ایالتهای استرالیا برای ویزاهای تخصص و مهارت(ساب کلاس 190 و 491) و ویزای سرمایه گذاری/کارافرینی (ساب کلاس 188) در سال مهاجرتی 2021-2022 :

300

سرمایه گذاری در استرالیا را اینجا بخوانید

هزینه های مهاجرت به استرالیا در سال 2021 (سال مهاجرتی 2022-2021):

اطلاع از هزینه ها نقش مهمی در برنامه ریزی و تصمیم گیری متقاضیان دارد. هزینه مهاجرت به استرالیا بسته به روش مهاجرت و نوع ویزا متفاوت است ولی هزینه ها بصورت کلی به سه دسته تقسیم می گردند.

*     هزینه های دولتی (این هزینه ها به اداره مهاجرت استرالیا ، ایالتها، سازمان های ارزیابی کننده مدارک و موارد مشابه پرداخت میگردد)

* هزینه حق الوکاله (این هزینه به وکیلی که برای مهاجرت انتخاب نموده اید پرداخت میگردد)

*هزینه های متفرقه (هزینه آماده سازی مدارک تکمیلی ویزاهای مختلف نظیر گزارش های ارزیابی، طرح های تجاری ، ترجمه مدارک و ...)

111111111

هزینه های دولتی:

همانطور که گفته شدهزینه های دولتی هزینه هایی هستند که متقاضی  باید به سازمانهای استرالیایی نظیر اداره مهاجرت  پرداخت نماید. باید توجه داشت که حتی در صورت رد شدن درخواست ویزا، این هزینه ها عودت داده نمیشود.

در جدول زیر هزینه ی ویزا اپلیکیشن در سال مالی 2021-2022که متقاضی میبایست به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت نماید را ملاحضه مینمایید :

 

400

 

هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی برای متقاضیان ویزای تخصص و مهارت/ نیروی کار ماهر در سال جاری (2021) به شرح جدول زیر است:

 

سازمان مهندسین استرالیا

1178دلار استرالیا

انجمن کامپیوتر استرالیا

500 دلار استرالیا

سازمان VETASSESS

927دلار استرالیا

 

هزینه حق الوکاله:

میزان حق الوکاله با توجه به ساب کلاس های مختلف مقادیر متفاوتی دارد و معمولا طی دو الی چهار قسط دریافت میگردد.از طریق تماس با موسسه می توانید از جزئیات آن آگاه شوید.

 

هزینه های متفرقه:

1)هزینه های حسابرسی

ارزشیابی اموال و نوشتن طرح تجاری(مختص ویزای سرمایه گذاری از طریق کارافرینی)

افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا با ویزای سرمایه گذاری را داشته باشند میبایست حسابرسی بیزینس خود در ایران ، طرح تجاری مورد نظر برای بعد از ورود به استرالیا و همچنین ارزیابی ارزش املاک خود در ایران را را به اداره مهاجرت ارائه نمایند . این هزینه ها بسته به قیمت ملک، گردش مالی بیزینس و ... متغیر هستند از طریق تماس با موسسه می توانید از جزئیات آن آگاه شوید.

2) هزینه های پستی:

هزینه ارسال مراسلات چشمگیر نمیباشد. چرا که در اکثر مواقع مدارک از طریق آنلاین به سازمانهای ارزشیابی مدارک و اداره مهاجرت استرالیا ارسال می گردند. در خصوص ویزاهای سرمایه گذاری اصل مدارک به استرالیا ارسال میگردد که هزینه آن معمولا بیش از 2 میلیون تومان نخواهد بود.

3)هزینه ترجمه مدارک برای مهاجرت به استرالیا :

هزینه ترجمه مدارک تقریبا غیر قابل پیش بینی می باشد. چرا که با تعداد و حجم مدارک مورد نیاز جهت ترجمه رابطه مستقیم دارد. صرف نظر از نوع ویزای درخواستی، تمامی متقاضیان مهاجرت به استرالیا نیاز به ترجمه مدارکشان به زبان انگلیسی خواهند داشت. ترجمه مدارک به دو صورت مورد قبول مراجع استرالیایی خواهد بود:

-ترجمه مدارک با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه

-    ترجمه مدارک با مهر ناتی

هزینه ترجمه ناتی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از هزینه ترجمه رسمی با تایید دادگستری است و به همین علت، اکثر متقاضیان مهاجرت به استرالیا از ترجمه ناتی استفاده میکنند.

 

4) هزینه تست پزشک برای مهاجرت به استرالیا:

جهت دریافت برخی ویزاها نیازمند انجام برخی آزمایشات توسط پزشکان معتمد سفارت استرالیا میباشید. هزینه ی انجام این تستها و ارسال آنها توسط پزشک برای اداره مهاجرت استرالیا معمولا بیش از یک میلیون تومان تومان نخواهد بود.

 

11111111

 

سوالات متداول جهت مهاجرت به استرالیا:

چرا گروه مهاجرتی یونیک ویزا را برای مهاجرت به استرالیا انتخاب نماییم؟

مجموعه ی ما از سال 2008 فعالیت خود را همزمان در دفتر تهران و دفتر سیدنی آغاز نموده است و تمام وکلای  ما مورد تایید سازمان MARA  (وکلای ثبت شده ی اداره مهاجرت استرالیا)هستند.

 در جهت حفظ خوشنامی و اعتباری که در نتیجه ی سالها تلاش و کوشش نزد موکلان گرامی کسب نموده ایم، پرونده ی هر متقاضی پیش از عقد قرارداد زیرنظر گروهی متشکل از وکیل و کارشناسان ویزا مورد بررسی قرار گرفته و تنها در صورتیکه شانس اخذ ویزا برای پرونده بیش از 80 درصد تخمین زده شود قرارداد با متقاضی بسته شده و همکاری با ایشان آغاز میگردد.

بخشی از خدمات ما عبارتند از:

 •     مشاوره تلفنی و حضوری رایگان  و واقع بینانه جهت بررسی شرایط  کلی متقاضی
 •     پیشنهاد بهترین ساب کلاس ویزا با توجه به شرایط موجود و امتیازات متقاضی
 •     راهنمایی و مشاوره ی کاملا تخصصی در خصوص تکمیل مدارک و فرم های مورد نیاز
 •     تشکیل پرونده متقاضی دراداره ارزیابی مربوطه و اداره مهاجرت استرالیا
 •     مطلع نمودن موکلین از آخرین تغییرات قوانین مهاجرت و به روز رسانی پرونده ها
 •     مکاتبه با نهاد های مربوطه(از جمله ادارات ارزیابی، اداره مهاجرت،  دانشگاه ها و ...) در طول پروسه به نمایندگی از طرف موکلین
 • مشاوره تخصصی در زمینه آماده سازی گزارش های حسابرسی ، گزارش ارزیابی دارایی ها و آماده سازی طرح های تجاری برای متقاضیان ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی
 • معرفی نامینیتور به متقاضیان ویزای گلوبال تلنت

جهت بررسی سایر خدمات به صفحه ی خدمات ما مراجعه فرمایید.

 در ویدئوهای زیر نیز به صورت اجمالی به برخی از پرشمار ترین سوالات متقاضیان پاسخ داده شده است:

 

 

متاهل بودن یا داشتن فرزند یک مزیت  برای اخذ ویزاهای استرالیا محسوب میشود؟

داشتن فرزند تاثیری بر پرونده ی ویزاهای اقامتی  ندارد ولی در خصوص ویزاهای موقت مانند توریستی و تحصیلی چنانچه همسر و فرزند در کیس شما نباشند و در ایران بمانند به عنوان ضمانت بازگشت شما در نظر گرفته شده و شانس شما را در اخذ ویزا افزایش میدهد.. در خصوص ویزاهای اقامتی، در ویزای نیروی کار ماهر (ساب کلاس 189، 190 و 491) اگر همسر متقاضی اصلی دارای شرایط زیر باشد میتواند به امتیازات او اضافه نماید:

- سن کمتر از 44 سال داشته باشد، شهروند استرالیا نباشد، دارای ارزیابی (اسسمنت) مثبت از سازمان مربوطه باشد ،  آیلتس 6 (یا مدارک زبان معادل با این نمره) داشته باشد : 10 امتیاز

-سن کمتر از 44 سال داشته باشد، شهروند استرالیا نباشد، فقط دارای  آیلتس 6 (یا مدارک زبان معادل با این نمره) باشد : 5 امتیاز

 راهنمای مراحل ورود پزشکان ایرانی به جامعۀ پزشکی استرالیا

چگونه شهروند استرالیا شده و پاسپورت استرالیا را دریافت نماییم؟

برای اخذ حق شهروندی (Citizenship)  پس از مهاجرت به استرالیا با ویزاهای دائم ، مشروط یا موقت باید:

-حداقل ۴ سال اخیر را با ویزایی قانونی در استرالیا  زندگی کرده باشید.

-یک سال آخر قبل از درخواست شهروندی، باید اقامت دائم استرالیا را داشته باشید.

 -در 4 سال گذشته بیش از یکسال را در خارج از استرالیا نگذرانده باشید (در سال آخر قبل از درخواست شهروندی بیش از 90 روز نباید خارج از استرالیا بوده باشید)

-پس از مهاجرت به استرالیا شخصیت اجتماعی موجهی دارا بوده باشید .

چنانچه بعد از ۱۸ سالگی ( پس از مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم )، مجموعا بیش از یکسال در کشور دیگری اقامت داشته اید،‌ باید گواهی عدم سوء پیشینه  آن کشور را نیز ارائه نمایید.

 

مزایای شهروند استرالیا شدن چیست؟

 • دریافت پاسپورت استرالیایی و سفر به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا
 • امکان ورود و خروج بدون محدودیت به استرالیا
 • داشتن حق رای در کلیه انتخابات کشور استرالیا
 • عدم نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه در زمان تحصیل (در این صورت شهریه دانشگاه باید بعد از پایان تحصیلات و اشتغال به کار به اقساط بازپرداخت شود)
 • امکان کار در بخش های دولتی  یا نیروی دفاعی و نظامی استرالیا
 • برخورداری از حمایت دولت استرالیا بیرون از خاک این کشور
 • امکان زندگی در خارج از استرالیا بدون نگرانی از باطل شدن حق اقامت و شهروندی

 

چرا باید وکیل عضو سازمان MARA انتخاب نماییم؟

1- دارای اطلاعات کامل و به روز از قوانین و روش های مهاجرت به استرالیا میباشد.

2- موظف است که برای منافع قانونی شما عمل نموده و بر اساس ضوابط مشخص ، آگاهی و راهنمایی دقیق به شما ارائه دهد.

3- پول شما را تا زمان ارائه خدمات در حساب مشخصی قرار داده و هر چند وقت یکبار حسابشان مورد بررسی و ممیزی قرار میگیرد.

4- سوابق مشتریان را تا 7 سال به درستی نگهداری میکنند.

5- به عنوان نماینده شما بوده و نتیجه درخواست ویزایتان را به شما اطلاع میدهند.

پروانه وکلای مهاجرت به استرالیا از طریق این سازمان هر 3 سال یک بار صادر شده و وکلا بر اساس تعداد نتایج مثبت در پروندها ارزیابی میشوند.

 

آزمون های زبان مورد قبول، مدت اعتبار و نحوه ی معادل سازی نمرات آن ها برای مهاجرت به استرالیا:

 

1)سطحFunctional English

3

نمرات بالا تنها در صورتی که در یکسال قبل از درخواست ویزا اخذ شده باشند مورد قبولند و اگر قبل از این زمان اخذ شده اند نزد اداره مهاجرت استرالیا فاقد اعتبار هستند.

2)سطحVocational English

4

نمرات بالا در صورتی که تا سه سال قبل از درخواست ویزا اخذ شده باشند نزد اداره مهاجرت استرالیا دارای اعتبار هستند.

 

3) سطحCompetent English

5

مدت زمان اعتبار نمرات بالا بستگی به ساب کلاس ویزایی دارد که برای آن اقدام مینمایید.  به عنوان مثال برای متقاضیان ویزای Skilled worker چنانچه مدرک تا سه سال قبل از اخذ دعوتنامه دریافت شده باشند نزد اداره مهاجرت استرالیا دارای اعتبار است.

4) سطح Proficient English

6

نمرات بالا در صورتی که تا سه سال قبل از دریافت دعوتنامه برای درخواست ویزا اخذ شده باشند نزد اداره مهاجرت استرالیا دارای اعتبار هستند.

 

5) سطح Superior English

7

نمرات بالا در صورتی که تا سه سال قبل از دریافت دعوتنامه برای درخواست ویزا اخذ شده باشند نزد اداره مهاجرت استرالیا دارای اعتبار هستند.

 

1111.[1]

 

 

مدت زمان صدور ویزاهای استرالیا :

بازه ی زمانی لازم برای اخذ ویزاهای استرالیا متفاوت بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد آنچه در ادامه ملاحظه مینمایید آمار مربوط به پیش از شیوع بیماری کووید 19 میباشد:

*مدت زمان بررسی مدارک ویزای تخصص و مهارت:

-ساب کلاس 189:

75 درصد اپلیکیشن ها: 5 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها:14 ماه

-ساب کلاس 190:

75 درصد اپلیکیشن ها: 5 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 6 ماه

-ساب کلاس 491:

آمار دقیقی اعلام نشده است

 

*مدت زمان بررسی مدارک  ویزای کمبود موقت تخصص (ساب کلاس 482):

-نوع کوتاه مدت و میان مدت:

75 درصد اپلیکیشن ها: 3 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 4 ماه

-نوع توافقنامه کاری :

آمار دقیقی اعلام نشده است

 

* مدت زمان بررسی مدارک  ویزای ویزای توریستی (ساب کلاس 600):

-نوع توریستی:

75 درصد اپلیکیشن ها: 66 روز

90 درصد اپلیکیشن ها: 78 روز

 

-نوع دارای اسپانسر خانوادگی:

75 درصد اپلیکیشن ها: 3 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 4 ماه

-نوع بیزینسی(business visitor):

75 درصد اپلیکیشن ها: 10 روز

90 درصد اپلیکیشن ها: 3 ماه

 

* مدت زمان بررسی مدارک  ویزاهای نامزدی و ازدواج:

ساب کلاس   309:

75 درصد اپلیکیشن ها: 16 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 22 ماه

 

ساب کلاس 100 :

75 درصد اپلیکیشن ها: 12 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 23 ماه

 

ساب کلاس  801:

75 درصد اپلیکیشن ها: 7 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 17 ماه

 

ساب کلاس 820:

75 درصد اپلیکیشن ها: 19 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 24 ماه

 

 * مدت زمان بررسی مدارک  ویزاهای تحصیلی (ساب کلاس 500):

-نوعPostgraduate Research:

75 درصد اپلیکیشن ها: 4 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 8 ماه

 

-نوع  Higher Education::

75 درصد اپلیکیشن ها: 4 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 4 ماه

 

-نوع  Independent ELICO:

75 درصد اپلیکیشن ها: 78 روز

90 درصد اپلیکیشن ها: 3 ماه

 

-نوع دانش آموزی/ مدرسه :

75 درصد اپلیکیشن ها: 4 ماه

90 درصد اپلیکیشن ها: 5 ماه

 

مدت زمان بررسی مدارک ویزای کار موقت برای افراد با تخصص ویژه:

75 درصد اپلیکیشن ها: 19 روز

90 درصد اپلیکیشن ها: 54 روز

 

توجه داشته باید که زمانهای اعلام شده بابت بررسی مدارک در اداره مهاجرت استرالیا است. بنابرین  در برخی ویزاها که قبل از ارسال مدارک به اداره مهاجرت  نیاز به گذراندن مراحلی مانند اخذ اسپانسر ایالتی، اسسمنت یا ... دارند آن زمانها نیز به پروسه زمانی مهاجرت فرد اضافه میشود.

 

تغییرات ویزای دانشجویی استرالیا در سال 2021:

در برخی موارد، درخواست های ویزای دانشجویی باید با شواهدی ارائه شود که ثابت کند متقاضیان ویزاهای تحصیلی برای ادامه تحصیل خود در استرالیا از منابع مالی کافی برخوردار هستند.

وزارت امور داخلی در سال گذشته اعلام کرد که حداقل مبلغ مورد نیاز توانائی مالی برای ادامه تحصیل در استرالیا  افزایش خواهد یافت.  این افزایش از 3/2درصد شروع و بر مبنای شاخصهای قیمت برای مصرف کننده در استرالیا (CPI) افزایش خواهد داشت.

برای دانشجو یا گاردین: 20290 دلار استرالیا

برای همسر: 7100 دلار استرالیا

برای هر فرزند: 3040 دلار استرالیا

مهمترین تغییرات عبارتند از:

*برای دانشجویان بین المللی که در حال حاضر ویزای دانشجویی معتبری دارند و از خارج از استرالیا بصورت آنلاین مشغول به تحصیل هستند ، این دوره آنلاین نیز جزو سوابق تحصیلی مورد نیاز برای اخذ ویزای کار پس از فارغ التحصیلی ، در نظر گرفته خواهد شد.

*دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند، در صورت عدم امکان حضور در استرالیا به دلیل محدودیت هایناشی از COVID-19می توانند از خارج از استرالیا برای Graduate visaدرخواست دهند.

*پروسه بررسی اپلیکیشن های ویزای دانشجویی قرار است مجددا شروع شود بنابرین دارندگان ویزای تحصیلی امادگی سفر پس از باز شدن مرزها را داشته باشند.

*برخی از دانشجویان بین المللی که در طول اعتبار ویزای دانشجویی به دلیلCOVID-19قادر به اتمام تحصیلات خود نشده اند میتوانند به صورت رایگان برای ویزای دانشجویی جدید درخواست دهند.

*در صورت بروز اختلال در برگزاری یا اعلام نتایج آزمون های زبان انگلیسی به دلیل COVID-19به متقاضیان ویزای دانشجویی وقت بیشتری داده می شود تا نتایج آزمون زبان انگلیسی را ارائه دهند.

برترین دانشگاه های استرالیا:

استرالیا مقصد تعداد بسیار زیادی دانشجو می باشد که هر ساله در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور پذیرفته می شوند. طبق رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان در سال 2021 دانشگاه های استرالیا نیز بین 100 دانشگاه برتر حضور داشته و رتبه های قابل قبولی کسب نموده اند:

 • The Australian National University (Canberra) – رتبه 31
 • The University of Sydney (New South Wales) – رتبه 40
 • The University of Melbourne (Victoria) – رتبه 41
 • The University of New South Wales (NSW) – رتبه 44
 • The University of Queensland (Queensland) – رتبه 46
 • Monash University (Victoria) – رتبه 55
 • The University of Western Australia (Western Australia) – رتبه 92

 

 1. دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال 2021 این دانشگاه در جایگاه31 قرار دارد .

 جالب است بدانید  دو نفر از نخست وزیران استرالیا جزو فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند و این دانشگاه توسط پارلمان استرالیا در پایتخت این کشور ساخته شده است.

 1. دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن در سال 1853 تاسیس گردیده است.مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال 2021 این دانشگاه در جایگاه41 قرار دارد. افراد فارغ التحصیل از دانشگاه ملبورن بیشتر از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها موفق به کسب جایزه نوبل شده اند.

 1. دانشگاه New South Wales

مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال 2021 دانشگاه New South Walesدر جایگاه44  قرار دارد. این دانشگاه در سال 1949 تاسیس گردیده و میلیونرهای فارغ التحصیل شده از این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها بسیار بیشتر هستند. این دانشگاه دارای ارتباطات علمی و پژوهشی با حدود 200 دانشگاه دیگر در جهان است و چشم انداز آن برای سال 2025 تبدیل شدن به برترین دانشگاه استرالیا میباشد.

 1. دانشگاه کویینزلند

مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال  2021 دانشگاه کویینزلند  رتبه 46 را کسب نموده است. از جمله دستاوردهای مفید این دانشگاه میتوان به  کشف واکسن HPV جهت پیشگیری از سرطان اشاره نمود.

 1. دانشگاه سیدنی

مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال  2021 دانشگاه سیدنی در جایگاه  40 قرار دارد. این دانشگاه در سال 1850  در استرالیا تاسیس شده و به عنوان قدیمی ترین دانشگاه این کشور شناخته میشود. این دانشگاه به دلیل معماری زیبای ساختمانهایش مشهور است.

 1. دانشگاه موناش

مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال  2021 این دانشگاه در جایگاه 55 قرار دارد. دانشگاه موناش همکاری های علمی و پژوهشی بسیار متعددی با سایر دانشگاه ها (خارج و داخل استرالیا) دارد.

 1. دانشگاه استرالیای غربی

  (UWA)

مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال  2021 دانشگاه  استرالیای غربی رتبه ی 92 را کسب نموده است. این دانشگاه در سال 1911 تاسیس گردیده و دارای 9 دانشکده میباشد.

 1. دانشگاه آدلاید

مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال  2021 دانشگاه ادلاید در جایگاه 109 قرار دارد.این دانشگاه نیز در رتبه 109 قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1874 تاسیس شده و شامل 5 دانشکده میباشد.

 1. دانشگاه تکنولوژی سیدنی (UTS)

مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال  2021 این دانشگاه در جایگاه 176 قرار دارد  این دانشگاه علاوه بر رشته های مرتبط با تکنولوژی در رشته هایی مانند حقوق و هنر نیز صاحب نام است.

 1. دانشگاه نیوکاسل

مطابق رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان در سال  2021 دانشگاه  نیوکاسل در جایگاه 224 قرار دارداین دانشگاه در سال 1965 تاسیس گردیده است.

 

111111

مجموع ظرفیت پذیرش نیروی کار خارجی توسط کشور استرالیا:

مجموع ظرفیت پذیرش نیروی کار خارجی توسط کشور استرالیا به تفکیک گروه های شغلی در جدول زیر ارائه شده است:

 

کد گروه شغلی  

گروه شغلی

ظرفیت اعلام شده

1331

Construction Managers

7,145

1332

Engineering Managers

1,474

1341

Child Care Centre Managers

1,000

1342

Health and Welfare Services Managers

1,666

1399

Other Specialist Managers

4,188

2111

Actors, Dancers and Other Entertainers

1,000

2112

Music Professionals

1,000

2121

Artistic Directors, and Media Producers and Presenters

1,000

2211

Accountants*

1,000

2212

Auditors, Company Secretaries and Corporate Treasurers*

1,619

2241

Actuaries, Mathematicians and Statisticians

1,000

2243

Economists

1,000

2245

Land Economists and Valuers

1,000

2247

Management consultant

4,526

2321

Architects and Landscape Architects

1,452

2322

Cartographers and Surveyors

1,000

2331

Chemical and Materials Engineers

1,000

2332

Civil Engineering Professionals

3,919

2333

Electrical Engineers

1,348

2334

Electronics Engineers*

1,000

2335

Industrial, Mechanical and Production Engineers*

2,682

2336

Mining Engineers

1,000

2339

Other Engineering Professionals*

1,000

2341

Agricultural and Forestry Scientists

1,000

2342

Chemists, and Food and Wine Scientists

1,000

2343

Environmental Scientists

1,295

2344

Geologists, Geophysicists and Hydrogeologists

1,000

2345

Life Scientists

1,000

2346

Medical Laboratory Scientists

1,536

2347

Veterinarians

1,000

2349

Other Natural and Physical Science Professionals

1,056

2411

Early Childhood (Pre-primary School) Teachers

3,321

2414

Secondary School Teachers

8,716

2415

Special Education Teachers

1,721

2421

University Lecturers and Tutors

5,042

2512

Medical Imaging Professionals

1,161

2514

Optometrists and Orthoptists

1,000

2519

Other Health Diagnostic and Promotion Professionals

1,000

2521

Chiropractors and Osteopaths

1,000

2524

Occupational Therapists

1,461

2525

Physiotherapists

1,685

2526

Podiatrists

1,000

2527

Speech Professionals and Audiologists

1,000

2531

General Practitioners and Resident Medical officers

4,257

2533

Internal Medicine Specialists

1,000

2534

Psychiatrists

1,000

2535

Surgeons

1,000

2539

Other Medical Practitioners

1,168

2541

Midwives

1,333

2544

Registered Nurses

17,859

2611

ICT Business and Systems Analysts*

2,273

2612

Multimedia Specialists and Web Developers

1,000

2613

Software and Applications Programmers*

8,405

2621

Database and Systems Administrators and ICT Security Specialists

2,667

2631

Computer Network Professionals*

2,245

2633

Telecommunications Engineering Professionals

1,000

2711

Barristers

1,000

2713

Solicitors

4,535

2723

Psychologists

1,545

2725

Social Workers

1,862

3122

Civil Engineering Draftspersons and Technicians

1,000

3123

Electrical Engineering Draftspersons and Technicians

1,000

3132

Telecommunications Technical Specialists

1,000

3211

Automotive Electricians

1,000

3212

Motor Mechanics

5,205

3222

Sheetmetal Trades Workers

1,000

3223

Structural Steel and Welding Trades Workers

4,866

3232

Metal Fitters and Machinists

6,335

3233

Precision Metal Trades Workers

1,000

3241

Panelbeaters

1,000

3311

Bricklayers and Stonemasons

1,712

3312

Carpenters and Joiners

6,812

3322

Painting Trades Workers

3,303

3331

Glaziers

1,000

3332

Plasterers

1,452

3334

Wall and Floor Tilers

1,000

3341

Plumbers

5,861

3411

Electricians

8,021

3421

Airconditioning and Refrigeration Mechanics

1,581

3422

Electrical Distribution Trades Workers

1,000

3423

Electronics Trades Workers

2,047

3513

Chefs

2,256

3611

Animal Attendants and Trainers

1,239

3941

Cabinetmakers

1,694

3991

Boat Builders and Shipwrights

1,000

4523

Sports Coaches, Instructors and Officials

1,262

4524

Sportspersons

1,000