rating
محاسبه گر آنلاین امتیازات
ارسال پیام سریع
ارسال پیام سریع
Phone White ۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴
فا | En |
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴

صفحه اصلی ویزای والدین

ویزای والدین

ویزای والدین مخصوص کسانی است که قصد دارند توسط یکی از فرزندان خود که مقیم* استرالیا میباشد ، مهاجرت کنند و مورد حمایت آنها قرار گیرند.این ویزا پر هزینه بوده و به دلیل ازدیاد متقاضیان روند آن به کندی پیش میرود.

ویزای والدین

*فرزندی که مقیم کشور استرالیا است,باید حداقل دو سال در کشور استرالیا اقامت داشته باشد.

برای اینکه والدین شما مشمول هریک از این ویزاها باشند حتما باید یکی از دوشرط زیر را داشته باشند:

1- نیمی یا بیشتر از نیمی از فرزندان آنها در استرالیا زندگی کنند یعنی اگه مثلا چهارفرزند دارند ، حداقل دو تا از آنها مقیم استرالیا باشند .

2- تعداد فرزندان مقیم استرالیا از تعداد فرزندان مقیم هر کشور دیگری بیشتر باشد.

ویزای والدین به دو دسته تقسیم میشود:

1- ویزا همراه با کمک مالی (contributory): در این روش والدین نیاز به یک اسپانسر در استرالیا دارند که یکی از فرزندان می بایست این تعهد را قبول کند که بعد از اخذ اقامت استرالیا برای والدین، تا 10 سال حق ادعای استفاده از حق بازنشستگی را از دولت استرالیا ندارند.

2- ویزا بدون نیاز به کمک مالی (non-contributory) : در این روش نیز مانند روش اول, والدین نیاز به یک اسپانسر دارند با این تفاوت که متقاضی تعهد دوساله برای عدم حق ادعای حق بازنشستگی از دولت استرالیا را می پذیرد.

ویزای والدین از لحاظ شرایط سنی به دو دسته تقیسم میگردد:

ویزای والدین مسن (Aged Parent Visas): این ویزاها مختص والدین با سن بالای ۶۵سال میباشند و مزیّت اصلی آنها، امکان دادن درخواست ویزا در داخل استرالیا میباشد.

ویزای والدین (Parent Visas): این گروه ویزا متعلق به والدین با سنین مختلف میباشد.

متقاضی این ویزا می بایست دارای سلامتی کامل باشد و مراحل آزمایشات پزشکی را با موفقیت بگذراند. همچنین متقاضی از مزایای بیمه درمانی عمومی (Medicare) بهره مند خواهد شد.

متقاضیان ابتدا مشمول ساب کلاس 173 خواهند بود که ویزای موقت دو ساله میباسد و بعد از دو سال اقامت در استرالیا و پیش از اتمام ویزای موقت می توانید جهت دریافت اقامت دائم (ساب کلاس 143) اقدام نمایید.