rating
محاسبه گر آنلاین امتیازات
ارسال پیام سریع
ارسال پیام سریع
Phone White ۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴
فا | En |
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴

صفحه اصلی اخبار مهاجرت شرایط مهاجرت به استرالیا در سال 2022

شرایط مهاجرت به استرالیا در سال 2022

افرادی که در سال 2021 قصد مهاجرت به استرالیا را داشتند با تغییرات زیادی در این کشور رو به رو شدند . از جمله بسته شدن مرزها برای دارندگان برخی ویزاها جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و یا عدم صدور برخی ویزاها نظیر ویزای توریستی و ... در این پست به بررسی شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا در سال 2022 میپردازیم.

 

وضعیت مرزهای استرالیا برای مهاجران در سال 2022:

افرادی که در سال گذشته قصد مهاجرت به استرالیا با ویزاهایی که از نوع دائم نبودند را داشتند (نظیر ویزاهای دانشجویی، ویزاهای کار، ساب کلاس 491 و ...) قادر به ورود به این کشور نبودند و از 15 دسامبر (مصادف با 24 آذر 1400) اجازه ورود به دانشجویان و دارندگان ویزاهای موقت داده شده است ولی دارندگان ویزاهای توریستی همچنان اجازه ورود ندارند و زمان ورود این افراد متعاقبا توسط اداره مهاجرت استرالیا اطلاع رسانی خواهد شد.

افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند میبایست دوزهای کامل واکسن های مورد تایید استرالیا را تزریق کرده باشند در غیر اینصورت 14 روز قرنطینه در هتل و با هزینه ی شخصی خواهند داشت.

واکسن های مورد تایید برای مهاجرت به استرالیا در سال 2022:

در حال حاضر فقط واکسن های زیر مورد تایید استرالیا هستند لذا اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و تمایلی به گذراندن قرنطینه ندارید دقت داشته باشید که واکسن تزریق شده ی شما در لیست زیر موجود باشد:

  • Comirnaty (Pfizer)
  • Vaxzevria (AstraZeneca)
  • Spikevax or Takeda (Moderna)
  • COVID-19 Vaccine Janssen (Janssen).
  • Coronavac (Sinovac)
  • Covidshield (AstraZeneca - Serum Institute of India)
  • BBIBP-CorV (Sinopharm China)
  • Covaxin (Bharat Biotech)

اگر واکسن سینوفارم را تزریق کرده اید توجه داشته باشید که فقط در صورتی که سن شما کمتر از 60 سال باشد مورد تایید استرالیا است در غیر اینصورت پس از مهاجرت به استرالیا میبایست دوران قرنطینه را سپری نمایید.

 

ویزای کار جایگزین برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های استرالیا در شرایط کرونا:

این ویزا که با نام 485 visa COVID-19 replacement stream شناخته میشود قرار است از اواسط سال 2022 اجرایی شود.

برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به استرالیا با این ویزا باید:

متقاضی مهاجرت به استرالیادر حال حاضر دارای ویزای فارغ التحصیلی موقت یا دارای ویزای فارغ التحصیلی باشد که در تاریخ 1 فوریه 2020 یا پس از آن منقضی شده است. و در هر زمانی بین 1 فوریه 2020 و 1 دسامبر 2021 خارج از استرالیا بوده باشد.

 

لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2022:

همانگونه که مستحضر هستید برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای کاری و ویزای تخصص و مهارت رشته و شغل متقاضی میبایست در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود داشته باشد.آماده سازی لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا با ویزاهای کاری در حال انجام است و در ماه جولای 2022 منتشر خواهد شد.

تا پیش از این تاریخ جهت بررسی رایگان شرایط خود برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نیروی کار ماهر میتوانید فرم ارزیابی این ویزا را در لینک زیر تکمیل نمایید:

فرم ارزیابی ویزای نیروی کار ماهر برای مهاجرت به استرالیا

14

دو منطقه جدید برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق طرح DAMA :

در ماه دسامبر 2021 دو منطقه جدید برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق داما معرفی شدند:

South West DAMA در ایالت استرالیای غربی

the Goulburn Valley DAMA درایالت ویکتوریا

بیزینس های محلی در سال 2022میتوانند به صورت انفرادی برای دسترسی به داما درخواست دهند.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در  استرالیا در سال 2022:

افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا با ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی را دارند با کسب حداقل 65 امتیاز میتوانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند و تا سه سال پس از ورود به استرالیا سرمایه ای انتقال ندهند. این ویزا اجازه ی کار و تحصیل برای تمام اعضای خانواده را دارد. سرمایه ی مورد نیاز برای انتقال به استرالیا حداقل 200 هزار دلار استرالیا خواهد بود و این ویزا همچنان در لیست ویزاهای اولویت دار استرالیا برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا به شمار میرود.

فرم ارزیابی رایگان این ویزا را میتوانید در لینک زیر تکمیل نمایید:

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در استرالیا در سال 2022

 

برای کسب به روز ترین اطلاعات در خصوص مهاجرت به استرالیا و انجام پرونده زیر نظر وکیل مهاجرت به استرالیا میتوانید با سازمان مهاجرتی یونیک ویزا در ارتباط باشید:

021-88545324 الی 6

 

مطالب مرتبط:

وکیل مهاجرت به استرالیا

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا بدون سابقه کار

ساده ترین روش سرمایه گذاری در استرالیا در سال 2022