rating
محاسبه گر آنلاین امتیازات
ارسال پیام سریع
ارسال پیام سریع
Phone White ۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴
فا | En |
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴

صفحه اصلی اخبار مهاجرت اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا

اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا

اکثر افرادی که با ویزای دانشجویی به استرالیا میروند پس از فارغ التحصیلی تمایل به ادامه زندگی در استرالیا دارند. در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی در استرالیا میپردازیم.

هزینه های مهاجرت به استرالیا بیشتربخوانید

دانشجویان بین المللی

پس از فارغ التحصیلی می توانند از ویزای کار پس از تحصیل (ساب کلاس ۴۸۵) استفاده کنند. این ویزا فقط به افرادی تعلق می گیرد که تحصیلات خود را در استرالیا به پایان رسانده اند و با موفقیت مدرک خود را دریافت کرده اند.

graduating-students-throwing-hats-in-the-air_53876-13231

در صورتی که متقاضی در مقاطع پایین تر از کارشناسی فارغ التحصیل شده باشد طول مدت این ویزا 18 ماه است و در صورتی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی و بالاتر باشد می تواند بر مبنای مقطع فارغ التحصیلی ویزای ۳،۲ و یا ۴ ساله دریافت نماید. حداکثر زمان رسیدگی به این ویزا ۴ ماه می باشد و متقاضی و همراهان ملزم هستند در زمان اقدام برای این ویزا و اعلان نتیجه رسیدگی در استرالیا حضور داشته باشند. با داشتن این ویزا به متقاضی اجازه کار و تحصیل در استرالیا داده میشود و متقاضی میتواند در آینده وارد پروسه اخذ اقامت دایم شود. مزیت ویزای 485 این مورد است که متقاضی با تکمیل تحصیلات در استرالیا و داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی می تواند امتیاز بالاتری را در سیستم امتیاز بندیاسکیل سلکت کسب نموده و برای ویزای تخصص و مهارت درخواست دهد.

بسیاری از افراد تصور میکنند اخذ ویزای 485 کار ساده ای است در صورتیکه بارها دیده شده افراد موفق و حرفه ای نیز در پروسه اخذ این ویزا خطاهایی داشته اند که منجر به رد درخواست آنها شده است.

در این مقاله با سرمایه گذاری در استرالیا بیشتراشنا شوید

اشتباهاتی که ممکن است در پروسه اخذ این ویزا رخ دهد عبارتند از:

*برای ساب کلاس اشتباه اقدام شود:

این ویزا دو شاخه دارد :

1- 485 Graduate Work :

مختص افرادیست که تا قبل از 5 نوامبر 2011 در استرالیا تحصیل کرده اند یا در مقاطع پایین تر از لیسانس تحصیل نموده و دارای شغلی هستند که در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود دارد. این ویزا 18 ماه اعتبار دارد.

2 – 485 Post Study Work :

برای افرادی که در مقطع لیسانس به بالا فارغ التحصیل شده اند قابل انجام است و بر اساس مقطع تحصیلی بین 2 تا 4 سال اعتبار دارد.

چنانچه درخواست ویزا بر اساس شاخه درست آن داده نشود منجرد به رد شدن ویزا یا اخذ ویزا با مدت زمان کوتاه تر خواهد شد.

 businessman-examining-papers-at-table_1262-3706

*عدم توجه به موارد الزامی در زمان درخواست ویزا

چنانچه تمام مدارک مورد نیاز ویزا در زمان ارسال پرونده ارائه نشده باشد منجر به رد شدن درخواست ویزا میگردد. بنابرین میبایست کاملا جزییات مدارک خواسته شده را مد نظر داشته و آنها را آماده نمایید.

*الزامات مرتبط با مدت زمان تحصیل در استرالیا

برای واجد شرایط بودن اخذ ویزای 485 متقاضی میبایست حداقل یک دوره ثبت شده CRICOS که مدت زمان آن بیش از 2 سال تحصیلی یا 92 هفته بوده باشد را گذرانده باشد. همچنین کل مدت تحصیل نباید کمتر از 16 ماه بوده باشد.

چنانچه در طول مدت تحصیل به هر دلیل زمانهایی را در خارج از استرالیا گذرانده باشید ممکن است این ریسک وجود داشته باشد که 16 ماه تحصیل شما به اثبات نرسد و منجر به رد شدن درخواست ویزا گردد.

علاوه بر آن ممکن است 5 امتیاز اضافه ای که میتوانید بابت تحصیل در استرالیا در سیستم اسکیل سلکت کسب کنید نیز از بین برود.

*ویزای 485 فقط از داخل استرالیا قابل درخواست است.

بسیاری از افراد پس از فارغ التحصیلی برای دیدار خانواده و … از استرالیا خارج میشوند. باید توجه داشته باشید که زمانی که تحصیل شما به اتمام میرسد دانشگاه اداره مهاجرت را از این موضوع مطلع میسازد چنانچه شما پس از پایان تحصیل از استرالیا خارج شوید اداره مهاجرت بدون اطلاع قبلی ویزای دانشجویی شما را کنسل میکند. زمانیکه ویزای دانشجویی شما کنسل شود تا اجازه ورود مجدد به استرالیا را نخواهید داشت مگر آنکه ویزای دیگری برای ورود به استرالیا اخذ نموده باشید.

بنابرین میبایست قبل از ترک استرالیا درخواست ویزای 485 را ارسال نمایید تا تمایل و قصد شما برای بازگشت به استرالیا مشخص شود.

crop-alumnus-with-books-and-cap_23-2147745824

*واجد شرایط بودن برای درخواست ویزا

بر خلاف ویزاهای تخصص و مهارت ویزای 485 سیستم امتیاز بندی ندارد. برای اخذ این ویزا باید شرایط ذیل را داشته باشید:

-سن زیر 50 سال

-ارائه مدرک زبان مورد نیاز

-2 سال تحصیل در استرالیا

-بیش از 6 ماه فاصله بین فارغ التحصیلی و درخواست ویزای 485 وجود نداشته باشد

وکیل مهاجرت استرالیا را اینجا بهتر بشناسید

جهت دریافت مشاوره رایگان اخذ انواع ویزای استرالیا با ما در تماس باشید: 02188545324 الی 6

اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا