rating
محاسبه گر آنلاین امتیازات
ارسال پیام سریع
ارسال پیام سریع
Phone White ۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴
فا | En |
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴

صفحه اصلی قوانین راهنمایی و رانندگی در استرالیا

قوانین راهنمایی و رانندگی در استرالیا

قوانین راهنمایی و رانندگی در استرالیا در نوع خود سخت و بسیار منظم است .
یکی از عادات عجیب مردم استرالیا, رانندگی از سمت چپ جاده می باشد که این موضوع ممکن است برای افرادی که تازه به استرالیا مهاجرت کرده اند کمی عجیب باشد اما پس از مدتی خود را با این قانون تطبیق میدهند.
قوانین راهنمایی و رانندگی در استرالیا
وجود میدان های زیاد در استرالیا موجب تسریع عبور و مرور وسایل نقلیه میشوند و تاثیر بهتری نسبت به چراغ های راهنمایی دارند.بستن کمربند ایمنی در استرالیا اجباری بوده و تمامی سرنشینان صندلی های جلو و عقب خودرو باید از کمربند ایمنی و کودکان نیز از صندلی کودک استفاده کنند .در استرالیا خط کشی خیبان ها سفید بوده و 1 یا 2 خط پیوسته به معنای ممنوعیت سبقت میباشد.همچنین سبقت گرفتن از سمت چپ جاده ممنوع بوده و خلاف قوانین میباشد.

حداقل سن مورد نیاز برای اخذ گواهینامه در ایالت های مختلف استرالیا متفاوت می باشد. فرضا در ایالت ویکتوریا ۱۸ سال، در ایالت های شمالی ۱۶ سال و ۶ ماه و در برخی مناطق و ایالت های دیگر ۱۷ سال می باشد. در اکثر ایالت ها افراد می توانند از سن ۱۶ سالگی به عنوان راننده در حال تعلیم (Learner Driver) و تحت نظارت یک راننده مجرب رانندگی نمایند.

افراد میتوانند پس از ورود به استرالیا پس از گذراندن و قبولی در آزمون ایین نامه شهری با در دست داشتن اصل گواهی نامه خود و ترجمه ان با مهر ناتی, به مدت 3 ماه رانندگی کنند پس از آن باید جهت اخذ گواهی نامه ایالت مربوطه اقدام نمایند.

در صورت عدم قبولی در آزمون ایین نامه شهری, گواهی نامه ایرانی نیز از درجه اعتبار ساقط میشود و فرد امکان رانندگی را نخواهد داشت. در صورتی که مدت ویزا بیش از سه ماه باشد(ویزای دانشجویی یا ویزای اقامتی) فرد باید جهت دریافت گواهی نامه ایالت مربوطه اقدام نماید.

در اولین قدم بعد از گذراندن امتحان آیین نامه به شما گواهینامه Learner اعطا می شود که با آن می توان تحت نظر کسیکه دارای گواهینامه بدون محدودیت می باشد رانندگی کرد. این گواهی نامه به مدت 12 ماه اعتبار دارد و پس از سپری شدن 120 ساعت آموزش میتوانید در آزمون شهر ثبت نام کرده که در صورت قبولی به شما P قرمز ( provisional ) داده خواهد شد که یکسال بعد تبدیل به تبدیل به P سبز خواهد شد و بعد از گذشت دو سال full license میشوید.