ارسال پیام سریع
ارسال پیام سریع
Phone White ۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴-۶
فا | En |

صفحه اصلی شرایط مهاجرت به استرالیا 2018

شرایط مهاجرت به استرالیا 2018

تغییر نام دپارتمان مهاجرت و حفاظت نیروی مرزی استرالیا:

نام قبلی: The Department of Immigration and Border Force Protection

نام جدید: Department of Home Affairs

در سال 2018 اداره مهاجرت استرالیا با دیگر سازمان های امنیت ملی ادغام و نزدیک تر  شده اند  و بررسی های جامع تری برای درخواست متقاضیان صورت خواهد گرفت.

1

تغییرات لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2018:

اداره مهاجرت استرالیا هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز خود را اعلام میکند. معمولا در هرسال برخی از رشته ها از این لیست حذف و برخی از رشته به این لیست اضافه میشوند.

همچنین قوانین مهاجرتی نیز ممکن است با تغییراتی روبه رو شوند. در حال حاضر تغییراتی که برای سال 2018 در نظر گرفته شده است به شرح ذیل میباشد:

تغییرات ویزا های کاری 457 و ENS :

رشته هایی که حذف شده اند:

رشته های زیر از لیست مشاغل کوتاه مدت STSOL حذف شده اند:

141999 Accommodation and Hospitality Managers nec

142114 Hair or Beauty Salon Manager

223112 Recruitment Consultant

312112 Building Associate

 6

رشته هایی که اضافه شده اند:

چند رشته که در لیست مشاغل مورد نیاز ویزای کار سال 2017 وجود نداشتند به لیست سال 2018 اضافه شده اند و عبارتند از:

242112 University Tutor

272314 Psychotherapist

612112 Property Manager

612114 Real Estate Agent

612115 Real Estate Representative

 

تاثیر تغییرات بر متقاضیان ویزای ENS

افرادی که قصد ارسال پرونده برای این نوع ویزا را دارند و رشته شان حذف شده است دیگر قادر به درخواست برای این ویزا نیستند. افرادی که قبل از ژانویه 2018 درخواست خود را ارسال کرده باشند حتی اگر رشته شان حذف شود میتوانند ویزا دریافت کنند.

تاثیر بر متقاضیان ویزای 457

اگر رشته شما حذف شده است به احتمال زیاد حتی در صورت ارسال پرونده تحت تاثیر قرار می گیرید مگر اینکه روند بررسی پرونده قبل از ژانویه شروع شده باشد.

در سال 2018 ظرفیت های برخی از رشته ها هم دستخوش تغییرات قرار گرفته است

رشته های حسابداری, مهندسی مکانیک, مهندسی صنایع و مهندس نرم افزار افزایش چشگیری در ظرفیت هایشان داشته اند

تغییرات در قانون مجازات جعل اسناد (4020):

برای سال 2018 تغییرات اساسی در قانون های مربوط به جعل اسناد در نظر گرفته شده است. تا پیش از این قوانین مجازات جعل اسناد شامل پرونده های در حال بررسی، ویزا های صادر شده در 12 ماه گذشته و یا درخواست های رد شده تا 3 سال گذشته میشد. با تغییرات جدید این مجازات برای تمام درخواست های 10 سال گذشته اعمال خواهد شد.

بدهی های بیمه سلامت

با توجه به نگرانی های دولت در مورد بدهی های فزاینده بخش سلامت، شرایط جدیدی برای ویزا های اقامت موقت در نظر گرفته شده است که طبق آن شخص نباید به سیستم بیمه سلامت استرالیا بدهی داشته باشد.

نوع بیمه درمانی برای ویزا های اقامت موقت

طبق قانون جدید ،اداره مهاجرت میتواند برای ویزا های اقامت موقت نوع بیمه درمانی مورد نیاز را مشخص کند. پیش از این در این زمینه ابهاماتی وجود داشت.

اسپانسرهای ایالتی

استفاده از برنامه اسپانسری ایالت ها می تواند در روند مهاجرت به استرالیا در سال 2018 از طریق تخصص و مهارت بسیار کارآمد باشد.

به تغییراتی که توسط ایالت ها اعلام شده است می پردازیم:

 

1-بسته شدن برنامه اسپانسری ایالت ACT

از تاریخ 23 آگوستسال 2017 ، برنامه اسپانسری ایالت ACT برای متقاضیان خارج از استرالیا بسیار محدود شده است. در سال 2017 نیز برای اخذ اسپانسری این ایالت، افرادی که خارج از این ایالت زندگی می کنند بایستی ثابت کنند به این ایالت وابستگی دارند که می تواند از طریق ارائه پیشنهاد کاری در زمینه رشته تحصیلی و یا وجود یکی از افراد خانواده فرد متقاضی در این ایالت باشد.

افرادی که در این ایالت سکونت دارند و یا در 2 سال گذشته از دانشگاه های این ایالت مدرک PhD گرفته اند همچنان می توانند برای اسپانسری این ایالت درخواست دهند.

 

2- متوقف شدن بررسی پرونده های 24 رشته در ایالت Queensland

این ایالت سال گذشته اعلام نمود که از تاریخ 21 آگوست بررسی پرونده ها را در 24 رشته متوقف کرده است.

از بازگشایی مجدد این رشته ها هنوز اطلاعیه ای منتشر نشده است و متقاضیان همچنان میبایست منتظر باشند

موارد حذف شده در زمینه ی رشته های زیر بوده اند:

 • Accounting
 • IT
 • Hospital and Retail Pharmacists
 • Mechanical Engineers
 • Public Relations
 • Interior Designers
 • Insurance Agents

 3

تغییرات ویزای دانشجویی استرالیا در سال 2018:

در برخی موارد، درخواست های ویزای دانشجویی باید با شواهدی ارائه شود که ثابت کند متقاضیان ویزاهای تحصیلی برای ادامه تحصیل خود در استرالیا از منابع مالی کافی برخوردار هستند.

وزارت امور داخلی اعلام کرد که حداقل مبلغ مورد نیاز توانائی مالی برای ادامه تحصیل در استرالیا از 1 فوریه 2018 افزایش خواهد یافت.  این افزایش از 3/2درصد شروع و بر مبنای شاخصهای قیمت برای مصرف کننده در استرالیا (CPI) افزایش خواهد داشت.

برای دانشجو یا گاردین: 20290 دلار استرالیا

برای همسر: 7100 دلار استرالیا

برای هر فرزند: 3040 دلار استرالیا

و اما گریزی به دانشگاه های برتر استرالیا در سال 2018 می زنیم. در این سال میتوان گفت تمامی دانشگاه های استرالیا از رتبه های سال گذشته خود بالاتر آمده اند که این موضوع نشان دهنده بالاتر رفتن سطح تحصیلی در استرالیاست که به موازات آن سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی و .. نیز بالاتر میرود.

مطمئنا تحصیل در هریک از این دانشگاه ها آرزوی خیلی ها میباشد

 1. دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

در رتبه بندی سال 2018 این دانشگاه از سال قبل دو رتبه بالاتر آمده است و در جهان رتبه 20 را گرفته است دانشگاه ملی استرالیا (ANU) برترین دانشگاه در کشور استرالیا است .در پایتخت استرالیا واقع شده است و تنها دانشگاهی است که توسط پارلمان استرالیا ساخته شده است. در بین فارغ التحصیلان این دانشگاه دو نفر توانسته اند به عنوان نخست وزیر استرالیا شناخته شوند.

 1. دانشگاه ملبورن

از لحاظ قدمت این دانشگاه دومین دانشگاه در استرالیا می باشد. در سال 1853 تاسیس شده است. این دانشگاه امسال در رتبه 41 جهان قرار گرفت فارغ التحصیلان این دانشگاه بیشتر از هر دانشگاه دیگری برنده جایزه نوبل شده اند.

 1. دانشگاه New South Wales

این دانشگاه نیز نسبت به سال گذشته چهار رتبه بالاتر آمده است و در جایگاه 45 رتبه بندی جهانی و جایگاه 3 رتبه بندی استرالیا قرار گرفت. در سال 1949 تاسیس شد و میلیونرهای زیادی را بیش از هر دانشگاه دیگری به وجود آورده است. هدف آن ها این است که در 2025 بهترین دانشگاه استرالیایی جهان شوند. این دانشگاه با بیش از 200 دانشگاه در سراسر جهان ارتباط دارد.

 1. دانشگاه کویینزلند

این دانشگاه نیز در جایگاه 47 رتبه بندی جهانی قرار گرفته است. در این دانشگاه اختراع واکسن HPV برای جلوگیری از سرطان شایان توجه است.

 2

 1. دانشگاه سیدنی

این دانشگاه نیز در رتبه 50 جهان قرار گرفته است. دانشگاه سیدنی قدیمی ترین دانشگاه استرالیا است. در سال 1850 ساخته شده است. محوطه دانشگاه به خاطر ساختمان های زیبای نئوگاتیک آن مشهور است.

 1. دانشگاه موناش

این دانشگاه نیز در جایگاه 60 رتبه بندی جهانی قرار دارد. این دانشگاه در خارج از استرالیا هم خیلی فعال است.

 1. دانشگاه استرالیای غربی (UWA)

این دانشگاه نیز در جایگاه 93 نیز قرار گرفته است. در سال 1911 ساخته شده است .دراین دانشگاه 9 دانشکده در حال فعالیت هستند.

 1. دانشگاه آدلاید

این دانشگاه نیز در رتبه 109 قرار گرفته است. دانشگاه آدلاید یکی دیگر از دانشگاه قدیمی استرالیا می باشد. و در سال 1874 تاسیس شده است. این دانشگاه در استرالیای جنوبی دارای 5 دانشکده می باشد.

 1. دانشگاه تکنولوژی سیدنی (UTS)

این دانشگاه نیز در رتبه 176 رتبه بندی قرار گرفته است جالب است بدانید این دانشگاه برخلاف اسمش در برخی از رشته های غیر تکنولوژی اش قوی است که شامل پرستاری و هنر و طراحی٬ ورزش و حقوق می شود.

 1. دانشگاه نیوکاسل

این دانشگاه نیز در رتبه 224 نیز قرار گرفته است.دانشگاه نیوکاسل (UON) دانشگاه ولونگونگ را از پیش رو برداشت و در جایگاه 10 ام برترین دانشگاه های استرالیا قرار گرفت. در سال 1965 تاسیس شده است.در موضوع هایی مثل مهندسی معدن٬ معماری و پرستاری و جامعه شناسی قوی است.

از دیگر دانشگاه های برتر استرالیا میتوان دانشگاه های زیر را نام برد :

 1. دانشگاه ولونگونگ با رتبه 232 در جهان
 2. دانشگاه Macquarie با رتبه 240 در جهان
 3. دانشگاه تکنولوژي کویینزلند (QUT)با رتبه 247 در جهان
 4. دانشگاه RMIT با رتبه 247 در جهان
 5. دانشگاه کورتین با رتبه 262 در جهان
 6. دانشگاه استرالیا جنوبی (UNISA) با رتبه 279 در جهان
 7. دانشگاه دیکین با رتبه 293 در جهان