rating
محاسبه گر آنلاین امتیازات
ارسال پیام سریع
ارسال پیام سریع
Phone White ۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴
فا | En |
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴

صفحه اصلی هزینه های تحصیل در استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا

استرالیا کشوری توسعه یافته است و جمعیتی بالغ بر 23 میلیون نفر دارد و مقام سوم در تعداد دانشجویان بین المللی بعد از آمریکا و انگلیس به این کشور تعلق دارد. سالانه بیش از 500هزار دانشجو از دویست کشور جهان برای تحصیل به استرالیا میروند.

مهاجرت به استرالیا

لیستی از هشت دانشگاه های برتر استرالیا در میان 100 دانشگاه اول جهان

-دانشگاه ملبورن

-دانشگاه ملی استرالیا

-دانشگاه سیدنی

-دانشگاه نیوسات ولز

-دانشگاه موناش

-دانشگاه کوئیزلند

-دانشگاه استرالیا غربی

-دانشگاه آدلاید

دانشگاه های استرالیا از لحاظ علمی بسیار قوی هستند و بیش از 15 نفر از برندگان جایزه نوبل از دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل شده اند. مدارک دانشگاهی استرالیا دارای اعتبار جهانی هستند و این شانس را برای شما ایجاد میکند که در بازار کار جهانی, حرفی برای گفتن داشته باشید.

تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا بسته به اینکه متقاضی مجرد یا متاهل باشد, متفاوت است.

قبل از شرح هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا لازم به ذکر است که ارزش پول در استرالیا بالاتر از دیگر نقاط جهان است حتی بریتانیا و ایالات متحده آمریکا. زندگی در استرالیا این شانس را به شما میدهد تا از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار شوید.

مبالغی که در ادامه ذکر میشود به طور میانگین و تقریبی است و بسته به این که شما چه شیوه زندگی ای داشته باشید متفاوت است. به طور کلی هزینه ها به مقطع تحصیلی, رشته تحصیلی, دانشگاه, شهر محل تحصیل و زندگی, هزینه های اصلی و مازاد تحصیلی, هزینه های دانشجویی شامل خوابگاه, تفریحات, غذا, پوشاک, تلفن و حمل و نقل بستگی دارد.

هزینه زندگی برای فرد مجردی که دانشجو میباشد معادل بیست هزار دلار استرالیا در سال است.البته هزینه دانشگاه را هم باید به این مبلغ اضافه کرد.

هزینه زندگی برای فردی که متاهل است حدود بیست و هفت هزار دلار استرالیا در سال میباشد. اگر فرزندی هم داشته باشد به ازای هر فرزند مبلغ چهار هزار دلار استرالیا به مبلغ فوق اضافه میگردد.

بیمه دانشجویی در استرالیا الزامی است.بیمه برای فردی که مجرد است ششصد دلار استرالیا در سال است و اگر همسر هم داشته باشد برای همسر و متقاضی مبلغ سه هزار دلار استرالیا در سال میباشد.و اگر دارای همسر و فرزند باشد هزینه ای بالغ بر پنج هزار دلار استرالیا در سال میشود.

لازم به ذکر است که برخی مراکز آموزشی علاوه بر هزینه ترم تحصیلی, هزینه های دیگری مانند آزمایشگاه, کتابخانه و...را از شما اخذ میکنند. البته شما میتوانید 20 ساعت در هفته مشغول به کار هم شوید و در ایام تعطیلات بصورت تمام وقت کار کنید.

 

دلار استرالیا در سال

موسسه آموزشی

ردیف

بین 10 تا 18 هزار

مدارس دولتی

1

بین 25 تا 60 هزار

مدارس خصوصی

2

بین 25 تا 30 هزار

پیش دانشگاهی

3

بین 25 تا 35 هزار

بین 25 تا 35 هزار

دانشگاه (کارشناسی)

4

دانشگاه (کارشناسی ارشد)

5

دکتری

6

بین 45 تا 70 هزار

پزشکی

7

دندانپزشکی

8

بین 300 تا 400

دروه زبان

9

 

 

در استرالیا برای هزینه های دانشگاه به دانشجویان وام تعلق میگیرد.

تحصیل در استرالیا

به توضیح مختصری از وام دانشجویی در استرالیا میپردازیم:

در استرالیا به منظور پرداخت شهریه به دانشجویان وام دولتی کامنولت ((Commonwealth و یا پرداخت شهریه به اقساط داده میشود. کامنولت توسط دولت حمایت میشود و این بدان معناست که تکمیل دروه دانشگاهی ارزان تر از حالتی است که شهریه کامل پرداخت میشود. باید توجه داشت که این حمایت بیشتر شامل دانشگاه های دولتی و برای مقطع لیسانس میباشد. مبلغی که به عنوان وام دریافت میشود در واقع پول نقد نیست بلکه مستقیما به حساب دانشگاه واریز میشود.

*برنامه وام آموزش عالی HELP

برنامه آموزش عالی (HELP) شامل چهار طرح وام برای دانشجویان دانشگاهها است. این وام ها برای شهروندان استرالیایی، پناهندگان با ویزای اقامت دائم و صاحبان ویزای ویژه نیوزیلند که شرایط اقامت طولانی مدت را برآورده می کنند، قابل دریافت است.

 

*وام HECS-HELP

این نوع وام یکی از محبوبترین طرح وام است. تحت این وام دانشجویان واجد شرایط می توانند از حمایت دولت برخوردار شود

 

FEE-HELP

این وام به دانشجویان واجد شرایط کمک می کند تا شهریه دانشگاه خود را بپردازند. بیشتر متقاضیان در مقطع دوره های تکمیلی آموزش عالی یا دوره های تحصیلات تکمیلی خصوصی هستند. حداکثر بدهی این نوع وام تا سقف 99،389 دلار است

 

SA-HELP

این نوع وام برای آندسته از دانشجویان واجد شرایطی است که برای قسمتی و یا کل سرویس خدماتی دانشگاه احتیاج به حمایت دارند

پرداخت بدهی HELP

در حال حاضر پرداخت بدهی های HELP از میزان درآمد 55،574 دلار در سال است. اما از ابتدای سال مالی آینده آستانه آن به میزان 51،957 دلار کاهش خواهد یافت. بنابراین هرچه درآمد بیشتری داشته باشید میزان بازپرداخت بالاتر خواهد بود

تا پایان ماه جون 2018 آندسته از استرالیایی هایی که با داشتن بدهی HELP در خارج از استرالیا زندگی می کنند مجبور به بازپرداخت بدهی وام خود تا زمانیکه در خارج از استرالیا زندگی می کنند نخواهند بود

کمک هزینه نوجوانان

دانشجویان می توانند کمک هزینه جوانان را نیز دریافت کنند. این کمک هزینه معمولا برای استرالیایی هایی که بین سن هجده تا بیست و چهار سالگی هستند و والدین آنها تا یکصد و پنجاه هزار دلار در سال درآمد دارند (مگر اینکه اعلام استقلال کرده باشند) قابل دریافت است.

 aev_window_map

بورس تحصیلی برای پناهجویان و پناهندگان

استطاعت پرداخت هزینه تحصیلی برای پناهجویان و پناهندگانی که دارای ویزای موقت هستند، بدون حمایت دولت می تواند بسیار دشوار باشد. شورای پناهندگان در حال حاضر مشغول کار و بررسی با دانشگاهها برای دریافت کمک هزینه دانشگاه برای این دسته از افراد است.

تیم اوکاننر (Tim O'Connor) از شورای پناهندگان می گوید: "دانشگاهها این فرصت را به کسانی می دهند که ممکن است فرصت رفتن به دانشگاه را نداشته اند. آنچه که ما می دانیم با توجه به تعداد بسیار زیادی از پناهندگان و آندسته از کسانیکه که درپی درخواست پناهندگی هستند ، این است که آنها به شدت بدنبال آغاز زندگی خود در اینجا هستند. تحصیلات عالی در حقیقت جریان عادی زندگی و فرصتهای بهتری را فراهم می کند. فرصتی برای گرفتن شغلی بهتر و کارایی بالاتری برای شکوفایی استعداد بالقوه شان است. و مهمتر از همه کمک به اقتصاد استرالیاست چیزی که بسیاری از پناهندگان خواهان انجام آن هستند

 bigstock-australia-college-graduate-con-82836245

برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا نیازمند اطلاعات دقیق و کافی از شهر ها و دانشگاه های استرالیا میباشید. مشاوران موسسه مهاجرتی یونیک ویزا با داشتن اطلاعات به روز و دقیق شما را در این امر یاری میکنند: 02188545324 الی 6