rating
محاسبه گر آنلاین امتیازات
ارسال پیام سریع
ارسال پیام سریع
Phone White ۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴
فا | En |
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴

صفحه اصلی تغییرات ویزاهای استرالیا در سال 2020

تغییرات ویزاهای استرالیا در سال 2020

قوانین مهاجرتی هر کشور بسته به نیازمندی های ایالات مختلف و اقتضای زمان تغییراتی را به خود می بینند. قوانین مهاجرتی کشور استرالیا نیز در سال 2020 در زمینه های مختلف تغییراتی داشته است که در زیر به اختصار توضیح داده می شوند.

 قوانین مهاجرتی کشور استرالیا

 

تغییر امتیازات ویزاهای اسکیل از نوامبر سال 2019

اداره مهاجرت استرالیا از نوامبر سال  (2019) تغییراتی در سیستم امتیاز بندی ویزای تخصص و مهارت (ساب کلاسهای :189-190-489) را اجرایی نموده است. در این مطلب به بررسی تغییراتی که تا کنون مشخص شده اند میپردازیم.

-امتیاز همسر از 5 به 10 افزایش یافت. (شرایط جهت استفاده از امتیاز همسر مانند روال سابق است و میبایست اسسمنت و نمره آیلتس حداقل 6 موجود باشد.)

- امتیاز اسپانسر ایالتی، منطقه ای یا خانوادگی برای ساب کلاس 489 از 10 به 15 افزایش  یافت.

-امتیاز دارندگان برخی از مدارک در رشته های STEM* به 10 امتیاز افزایش  یافت.

STEM:Science, Technology, Engineering and Mathematics

-10 امتیاز اضافه به افراد مجرد تعلق خواهد گرفت.

-به افراد متاهلی که همسر آنها آیلتس 6 (یا مدارک زبان معادل با این نمره) داشته باشد 5 امتیاز اضافه تعلق میگیرد.

 

چنانچه امتیازات افراد یکسان باشد اولویت دریافت دعوتنامه از اداره مهاجرت استرالیا به شرح ذیل خواهد بود:

1)      افرادی که همسر آنها دارای اسسمنت مثبت میباشد و سن زیر 44 سال دارد.

2)      افراد مجرد

3)      افرادی که همسر آنها دارای آیلتس 6 (یا مدارک معادل) است ولی دارای اسسمنت نمیباشد یا سن وی بالاتر از 44 سال است.

4)      افرادی که همسر آنها قادر به ارائه اسسمنت و مدرک زبان نمیباشد.

 

تغییرات در هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی در اداره ارزیابی مهندسین استرالیا (EA)

در سال 2016 هزینه های ارزیابی اداره مهندسین استرالیا به شرح ذیل می باشد:

ارزیابی مدارک تحصیلی/CDR و سوابق کاری: 1155 دلار استرالیا

ارزیابی مدارک تحصیلی/CDR: 795 دلار استرالیا

هزینه تسریع در ارزیابی (Fast Track): 305 دلار استرالیا

 

افزایش هزینه های ویزای دانشجویی در استرالیا:

اداره مهاجرت استرالیا الزامات مالی جدیدی را برای متقاضیانی که قصد تحصیل و ویزای گاردین (پدر یا مادرمتقاضیان زیر 18 سال) وضع کرده است.

از 24 اکتبر 2019، متقاضیان ملزم به ارائه گواهی تمکن مالی بیشتر برای پوشش هزینه های سالانه زندگی خود در استرالیا خواهند بود. از این رو افزایش هزینه های زندگی به صورت ذیل خواهد بود:

هزینه های زندگی  :                                                                                                                           

برای دوره 12 ماهه متقاضیان باید موارد ذیل را به اداره مهاجرت ارایه دهند:

 • 21،041 دلار استرالیا برای متقاضی اصلی
 • 7،362 برای همسر متقاضی اصلی
 • 3،152 دلار استرالیا برای هر فرزند وابسته
 • 8،296 دلار استرالیا برای هزینه های تحصیل فرزند وابسته

متقاضیان می توانند همسر یا پدر مادر خود به عنوان کسی که الزامات درامدی اداره مهاجرت را برآورده می کند (اسپانسر مالی) معرفی کنند . گواهی های تمکن درآمد باید برای 12 ماه گذشته و قبل از ارسال درخواست به اداره مهاجرت باشد.

. حداقل مبلغ گواهی تمکن درآمدی به شرح ذیل می باشد:

 • 62،222 دلار استرالیا برای متقاضی اصلی
 • 72،592 دلار استرالیا برای متقاضی و همراهان

 

گواهی تمکن مالی مورد قبول از نظر اداره مهاجرت شامل موارد ذیل می باشد:

 • پرینت حساب بانکی
 • وام های بانکی
 • وام های بورسیه ای دولتی
 • بورسیه تحصیلی یا پشتیبانی مالی

 

مدارک مالی افراد باید توسط دولت رسمی آن کشور مورد تایید قرار گرفته و این مدارک بایستی برای حداقل 12 ماه گذشته، قبل از ارایه درخواست ویزا برای اداره مهاجرت باشد.

 

ویزای نیروی کار ماهر منطقه ای (ساب کلاس 491- ویزای مشروط)

از تاریخ 16 نوامبر 2019 امکان ثبت درخواست EOI برای این ویزا به وجود آمد.

این سابکلاس به این منظور طراحی شده است که به جای Subclass 489 ، با استفاده از هر دو مسیر اسپانسری فامیلی و یا ایالتی قابل پشتیبانی باشد. این ویزا به مدت 5 سال معتبر خواهد بود و شرایط انطباقی همچون الزام برای تمام اعضای خانواده برای زندگی، کار و تحصیل تنها در منطقه مشخص وجود خواهد داشت و تمامی افراد می بایست هر گونه تغییر را ظرف 14 روز به اداره مهاجرت گزارش نمایند. اداره مهاجرت همچنین می تواند از دارنده ویزا برای ارائه مدارک از فعالیت های خود و یا حضور در مصاحبه درخواست نماید. عدم پیروی از این شرایط می تواند منجر به لغو ویزا و / یا از دست رفتن شانس اقامت دائم شود.

 

ویزای مهارتی منطقه ای با اسپانسرشیپ کارفرما(سابکلاس 494)

فرآیند ویزای Subclass 494  همچون ویزای TSS است، زیرا لازم است یک حامی تجاری (یا توافقنامه کار) وجود داشته باشد و نامزدی (نامینیشن) قبل از درخواست ویزا، تأیید یا ارائه شود.

از 16 نوامبر 2019، کسب و کارهای با SBS موجود، قادر خواهند بود از این حمایت مالی فعلی برای نامزد کردن کارکنان و ارائه درخواست ویزا مربوط به زیر مجموعه 494 استفاده کنند.

برنامه های نامزدی باید حاوی شواهدی باشد که تست بازار کار انجام شده است، و همچنین توصیه نامه از یک فرد صاحب نظر با صلاحیت منطقه ای که نشان می دهد نرخ بازار برای آن منطقه قابل قبول است. متقاضیان باید کمتر از 45 سال سن داشته باشند و در زمان تقاضا ارزیابی مهارتی موفقی داشته باشند.

پس از اعطای ویزا، ویزا به مدت 5 سال با شرایط مشابه شرایط منطقه ای به عنوان ویزای 491 معتبر خواهد بود. دارندگان نیز واجد شرایط Medicare می باشند بنابراین بیمه درمانی خصوصی لازم نیست.

دارنده ویزا شرایط شغلی شبیه به ویزا TSS را خواهد داشت و تنها قادر به کار با کارفرمایی خواهد بود که وی را انتخاب کرده است. اگر این کار متوقف شود، دارنده 90 روز برای پیدا کردن یک حامی مالی جدید یا ترک استرالیا فرصت خواهد داشت.

 

مسیر اقامت دائم

مهاجران دارای ویزاهای سابکلاس 491 یا 494 باید در در نواحی منطقه ای حداقل 3 سال اقامت داشته باشند تا بتوانند برای هر گونه ویزای مهارتی دیگری اقدام کنند. این شامل درخواست برای سایر ویزاهای 189 و 190 ، طرح نامزدی کارفرمایان و ویزای کسب و کار است. علاوه بر این، متقاضیان قادر به درخواست برای ویزای پارتنر از خارج از کشور تا زمانی که شرایط اقامت 3 ساله برآورده شود، نخواهند بود.

برای واجد شرایط بودن ویزای اقامت دائم 191 ( منطقه ای)، متقاضیان باید 3 سال در آن منطقه اقامت داشته باشند و همچنین باید مدارکی داشته باشند که اثبات کند وی حداقل درآمد همراه با مالیات را برای سه سال به عنوان صاحب یک ویزای موقت منطقه ای ( مقدار تأیید شده) داشته است.

دسترسی دارندگان ویزاهای ناحیه ای به بیمه سلامت استرالیا:

طبق اعلام وزارت بهداشت استرالیا از این به بعد برای دارندگان ویزاهای اسپانسر منطقه ای بیمه سلامت صادر خواهد شد. این موضوع به این معناست که مهاجران جدید که دارای ویزا با ساب کلاس 491 و 494 هستند قادر خواهند بود برای بیمه سلامت استرالیا ( MEDICARE) در دوره اقامتشون در استرالیا اقدام کرده و از مزایای آن بهره ببرند.

در مقایسه با ویزاهای فعلی:

در قانون جدید ساب کلاس 491 جایگزین 489 شده است. در ویزای 489 متقاضیان از امکانات بیمه سلامت برخوردار نیستند، این یعنی این که متقاضیان مجبور به پرداخت هزینه های پزشکی خود هستند. با اعلامیه جدید وزارت بهداشت استرالیا، دارندگان ویزای 491 هنگام مراجعه به پزشک و یا بیمارستان، بخشی یا همه ی هزینه هایشان توسط بیمه سلامت پوشش داده خواهد شد.

دارند گان ویزای 482 فعلی، متقاضیان و خانواده هایشان (به جز افراد مقیم آن دسته از کشورهایی که همکاری دوجانبه در رابطه با بیمه سلامت با استرالیا دارند) ، باید توسط یکی از موسسات بیمه ای خصوصی با پرداخت هزینه زیاد در استرالیا خود را بیمه کنند. در ویزای 494 اسپانسر ناحیه ای ، بدون توجه به کشور مبدا متقاضی، مهاجران به بیمه سلامت استرالیا دسترسی پیدا خواهند کرد. این موضوع نشانگر صرفه جویی در هزینه های بیمه ای و درمانی به مقدارقابل توجه می باشد.

ویزای کارآفرینی جدید استرالیا (Entrepreneur Stream):

این ویزا یکی از زیرشاخه های ویزای ساب کلاس 188 (اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری استرالیا ) می باشد . در این زیرشاخه کارآفرین با هزینه 200 هزار دلار استرالیا که از سوی سرمایه گذار تأمین می گردد جهت توسعه و تجاری سازی ایده های جدید وارد استرالیا می گردد. در این زیرشاخه متقاضی باید دارای آیلتس 6 در هر 4 مهارت باشد.

مشابه با سایر زیرشاخه های ویزای 188 در صورت انجام تعهدات متقاضی می تواند به اقامت دائم استرالیا برسد.

 

مهاجرت به استرالیا برای افراد فنی بدون داشتن مدرک تحصیلی

به دلیل نیاز مبرم کشور استرالیا به رشته های: نجاری، برق، تأسیسات تهویه مطبوع و سردخانه، فلزکاری، لوله کشی، جوشکاری، مکانیک خودروهای سبک، و بنایی/آجرچینی، افرادی که دارای سابقه کار در این رشته ها می باشند ولی مدرک فنی مرتبط با کار خود را ندارند در صورت ارائه حداقل 5 سال سابقه کار مرتبط می توانند جهت مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند. لازم به ذکر است این افراد با توجه به نداشتن مدرک تحصیلی جهت جبران کمبود امتیاز خود معمولاً نیازمند ارائه آیلتس 7 خواهند بود.

تمامی مراحل اخذ ویزا برای افراد فنی مشابه با سایر ویزاهای تخصص و مهارت می باشد.

 

تحقیق سنا در خصوص ویزای کمبود نیروی ماهر

گزارش ارزیابی اثربخشی سیستم ویزای کمبود نیروی ماهر  در آوریل 2019 با تمرکز بر ظرفیت موقت سیستم ویزای ماهر برای مقابله با کمبود مهارت های واقعی منتشر شد. کمیته های حقوقی و قانون اساسی ،توصیه هایی از جمله موارد زیر ارائه نموده اند:

 

 • افزایش سرحد درآمد مهاجرت مهارتی موقت (TSMIT) به میزان حداقل 62000 دلاردر سال (توصیه 2)
 • بازبینی و به روزرسانی سیاست های حوزه ی سلامت جهت اطمینان از اینکه در صورت عدم وجود هزینه خدمات بهداشتی و اجتماعی برای ایالت ها، متقاضیان ویزا موقت به دلایل پزشکی رد نمی شوند (توصیه نامه 3)
 • شفافیت بیشتر در مدیریت دولتی فهرست مشاغل مهارتی، از جمله انتشار دلایل اضافه کردن و یا حذف مشاغل (توصیه 4)
 • بررسی دقیق تر در مورد ارزیابی مهارت ها و صدور مجوز (توصیه 5) و الزامات دقیق تر برای آزمایش بازار کار (توصیه 8)