rating
محاسبه گر آنلاین امتیازات
ارسال پیام سریع
ارسال پیام سریع
Phone White ۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴-۶
فا | En |
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴-۶

صفحه اصلی تغییرات ویزاهای استرالیا در سال 2016

تغییرات ویزاهای استرالیا در سال 2016

قوانین مهاجرتی هر کشور بسته به نیازمندی های ایالات مختلف و اقتضای زمان تغییراتی را به خود می بینند. قوانین مهاجرتی کشور استرالیا نیز در سال 2016 در زمینه های مختلف تغییراتی داشته است که در زیر به اختصار توضیح داده می شوند.

 قوانین مهاجرتی کشور استرالیا

مهاجرت به استرالیا برای افراد فنی بدون داشتن مدرک تحصیلی

به دلیل نیاز مبرم کشور استرالیا به رشته های: نجاری، برق، تأسیسات تهویه مطبوع و سردخانه، فلزکاری، لوله کشی، جوشکاری، مکانیک خودروهای سبک، و بنایی/آجرچینی، افرادی که دارای سابقه کار در این رشته ها می باشند ولی مدرک فنی مرتبط با کار خود را ندارند در صورت ارائه حداقل 5 سال سابقه کار مرتبط می توانند جهت مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند. لازم به ذکر است این افراد با توجه به نداشتن مدرک تحصیلی جهت جبران کمبود امتیاز خود معمولاً نیازمند ارائه آیلتس 7 خواهند بود.

تمامی مراحل اخذ ویزا برای افراد فنی مشابه با سایر ویزاهای تخصص و مهارت می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه امتیازبندی و مراحل اخذ ویزا اینجا کلیک کنید.

 

تغییرات در هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی در اداره ارزیابی مهندسین استرالیا (EA)

در سال 2016 هزینه های ارزیابی اداره مهندسین استرالیا به شرح ذیل می باشد:

ارزیابی مدارک تحصیلی/CDR و سوابق کاری: 1030 دلار استرالیا

ارزیابی مدارک تحصیلی/CDR: 750 دلار استرالیا

هزینه تسریع در ارزیابی (Fast Track): 275 دلار استرالیا

 

ویزای کارآفرینی جدید استرالیا (Entrepreneur Stream):

این ویزا یکی از زیرشاخه های ویزای ساب کلاس 188 (اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری استرالیا ) می باشد که در سپتامبر2016 معرفی گردید. در این زیرشاخه کارآفرین با هزینه 200 هزار دلار استرالیا که از سوی سرمایه گذار تأمین می گردد جهت توسعه و تجاری سازی ایده های جدید وارد استرالیا می گردد. در این زیرشاخه متقاضی باید دارای آیلتس 6 در هر 4 مهارت باشد.

مشابه با سایر زیرشاخه های ویزای 188 در صورت انجام تعهدات متقاضی می تواند به اقامت دائم استرالیا برسد.

 

در نظر گرفتن 5 امتیاز اضافی برای دانشجویان درحال تحصیل مقاطع دکتری و ارشد (از طریق پژوهش) کشور استرالیا:

از تاریخ 10 سپتامبر 2016 دانشجویانی که مقطع دکتری و یا ارشد خود را در استرالیا به پایان برسانند 5 امتیاز اضافی تعلق خواهد گرفت. البته مدت تحصیل این افراد باید حداقل 2 سال طول بشکد و رشته متقاضی یکی از رشته های گروههای علوم پایه، تکنولوژی، مهندسی، ریاضیات و یا تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات باشد.

 

تغییرات در ویزای کار و تعطیلات استرالیا

دولت استرالیا تغییراتی را در ویزاهای Working Holidays Maker program یا ویزاهای کار و تعطیلات اعمال نموده که از ابتدای سال 2017 اجرایی خواهد گردید که این تغییرات هم به نفع افرادیست که قبلاً با این ویزاها وارد استرالیا شده اند و هم به نفع افرادی که قصد اخذ این ویزاها را دارند. این تغییرات به شرح زیر می باشد:

افزایش در بازه سنی مورد پذیرش

درحال حاضر متقاضی باید حداکثر 31 سال سن داشته باشد تا بتواند برای این ویزا درخواست نماید اما از ابتدای ژانویه 2017 این محدودیت به 35 سال افزایش می یابد. بدین ترتیب افرادی که پیش از این شانس خود را برای اخذ این ویزا از دست داده اند یک شانس مجدد برای اقدام خواهند داشت.

کاهش در هزینه درخواست ویزا یا Application Fee4

هزینه فعلی برای درخواست این ویزا 440 دلار استرالیا می باشد که پس از اعمال تغییرات به 390 دلار تغییر خواهد کرد.

کاهش در مالیات پرداختی

نرخ مالیات برای دارندگان این ویزا که سالیانه کمتر از 37000 دلار استرالیا درآمد دارند 19درصد خواهد بود. درحال حاضر نرخ مالیات برای این افراد 32.5 درصد لحاظ می گردد. برای افرادی که بیش از مبلغ 37000 دلار در سال درآمد دارند نرخ نهایی مالیات معمول درنظر گرفته می شود.

تغییر در حقوق کار

دارندگان ویزاهای این گروه اجازه ندارند بیش از 6 ماه برای یک کارفرما کار کنند، ولی از ابتدای ژانویه 2017 این شرایط انعطاف بیشتری خواهند داشت، بدین شکل که در برخی مناطق به کارفرما اجازه می دهد تا بیش از 12 ماه کارمندان خود را حفظ نمایند.